Troubleshooting

Obecné

Jestliže stroj nepracuje podle očekávání, nejdříve zkontrolujte zda je vše řádně připojeno a do správných vstupů. Kabely nebo konektory nejsou někde narušené a nic nebrání osám v mechanickém pohybu.
Popřemýšlejte také, co předcházelo okamžiku, kdy stroj přestal řádně pracovat.

Časté “začátečnické” obtíže bývají často, že například E-STOP je stále sepnutý, stroj není řádně zreferencován nebo není správně nastaven nulový bod.

Limit switch error

Když joggujete před zreferencováním (vyhomování) os, mohlo by se stát, že dojedete na koncový spínač. V tom případě se stroj zastaví a vypíše hlášku:
Limit switch error [číslo].
Číslo korespoduje s osami následovně:
0 = X
1 = Y1
2 = Z
3 = Y2

V aktuální verzi se již zobrazuje číslo společně s označením osy.

Abychom mohli z polohy na koncovém spínači vyjet, musíme zaškrtnout políčko Ingore limits, které mužeme najít pod tlačítky pohybu os. Když spustíme stroj a on bude na koncovém spínači. Může se stát, že tlačítko Ingore limits bude zašedlé. V tom případě stačí stlačit a následně zase uvolnit E-Stop tlačítko následně zapnout tlačítko MACHINE ON. Teď už by mělo být možní zaškrtnout Ingore limits.

OSA X a Y

Jestliže ujetá vzdálenost neodpovídá nastavené vzdálenosti nastavéné v G-kodu nebo při joggování, problém bude s největší pravděpodobností v pružné spojce. Zkontrolujte jestli se v ní hřídel motoru neprotáčí, jestliže ano, tak je potřeba je přitahnout.

OSA Z

U osy Z není přenos momentu realizován pomocí pružné spojky, nýbrž pomocí ozubeného řemene. Pro jeho kontrolu je nutné odmontovat jeho kryt a podívat se jestli není nějakým způsobem poškozen nebo neprokluzuje